İleri Sürüş Teknikleri ile Otomobil Testi

  • Anasayfa
  • İleri Sürüş Teknikleri ile Otomobil Testi
İleri Sürüş Teknikleri ile Otomobil Testi

İleri Sürüş Teknikleri ile Otomobil Testi

İleri sürüş teknikleri ve ileri sürüş tekniği eğitimi sayesinde, arabanızın gerçek tutuşunu ve tepkilerini kolayca gözlemleme şansını anlayarak, sürüş zorluklarını ve nerede çaresiz kalacağınızı bilerek arabanızı sürmeye başlayacaksınız.

Bu nedenle ileri sürüş teknikleri eğitimleri arasında size en doğru seçim olarak sunduğumuz yarış tekniği ve ralli tekniği eğitimleri ile aracınızın kontrolünü sonuna kadar elinizde tutarak aracınızla kontrolden çıkmamanızı öğretiyoruz.

Sürüş tekniği eğitimindeki konumumuz, arabanın kontrolünü kaybetmemenizdir. Arabanızın kontrolünü kaybedersiniz.

Kısacası araçla özdeşleşip aracınızın ağırlıklarıyla oynamaya ve ağırlık transferini kendinize göre yorumlamaya başladığınızda, geriye tek fark kalıyor.

Araba markaları ve hatta modeller arasında taşıma. Çoğu lüks araba bunun için benden not almıyor. Bazen sert süspansiyonlu bir araç kağıt gibi kayar. Bazen yumuşak süspansiyonlu bir araba tutkal gibi yapışır.

 Özellikle Renault Symbol eski kasaları, tutunulması en çok tercih edilen otomobillerdir. Sanki bir yarış arabası gibi yapılmış gibi. Lastik ince, şasi boşluğu yetersiz. Ama çok belirgin bir duruşu var. Renault sembolü ile yarışan sürücüler beni destekleyecek.


İleri sürüş tekniği eğitimimizde slalomda araba kullanmanın farkını anlayabilirsiniz. Üzücü olan şu ki, çok pahalı araçlar yol tutuş sorunlarına neden oluyor. Slalomu biraz zorlarsanız dönmeye başlarsınız. Merak etmeyin bu genel bir problem, aynı problem çok lüks arabalarda da olabiliyor. Beklenmedik marka ve modellerde…