İleri Sürüş Teknikleri Eğitim İçerikleri

  • Anasayfa
  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitim İçerikleri
İleri Sürüş Teknikleri Eğitim İçerikleri

İleri Sürüş Teknikleri Eğitim İçerikleri

İleri sürüş teknikleri için eğitim içeriği çok az ve hepsi tamamen aynı görünüyor...

İleri düzey sürüş becerileri eğitimi sunan firmalar, araç kullanma becerileri eğitimleri ile sürüş becerilerini geliştirmeye başladılar. Bu durumdaki eksiklikleri fark edenler, zamanla ağır araç sürüş teknikleri konusunda eğitime ihtiyaç olduğunu gördüler. Bu konuda araştırma yapan firmalar, sürüş teknikleri eğitimlerini binek araç, hafif ticari araç ve ağır araç gruplarına ayırmışlardır. Ama içeriğine bakarsak, pek bir fark yaratamazlar. Eğitimler aynı paralelde uygulanmıştır. Ne yazık ki, küçük bir farkla, bu eğitim kursları zaten tek bir çatı altında toplandı. Takip ettiğimiz eğitim içeriğindeki eksiklikleri aşağıdaki gibi sıraladık.

Eğitim videoları nadiren sağlandı; fotoğraf destekli öğretim içeriği sunuldu.
Profesyonel ileri sürüş teknikleri eğitim içeriğine dahil edilmemiştir.
Sürüş tekniği eğitimini tamamlamadınız.

Bunun nedenleri aslında gayet açık, eğitim yöntemleri aynı olduğu için video seçimleri yapamadılar.
Profesyonel olarak, direksiyon tekniği öğretmeni beton mikseri sürücüsü olarak hareket etmedi, eğitimini yapabilirdi. Bu eğitim satışı elbette kursiyerler tarafından fark edildi. Ancak eğitim bitmişti ve ne kadar faydalı olduğu konusunda yanlış bilgiler tercih edilmediği için bir sorun çıkmadı. Sürücü eğitiminde teknik bilgi doğal olarak zordur. İleri sürüş teknikleri uzmanı, kamyon ve çekici sürüşünden sonra ileri sürüş eğitmeni olmuyor.

Gelişmiş sürüş tekniği Prodrv için eğitim içeriği
Prodrv olarak ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizdeki çalışmalara dayalı olarak iş odaklı sürüş tekniği eğitimi sunuyoruz.

Peki prodrv, eğitim uygulamalarını profesyonel ileri sürüş teknikleri biçiminde nasıl uyguladı?
Prodrv, İtalya ve İngiltere'de kullanılan Ferrari yarış tekniği eğitiminin uygulayıcısıdır. Bu anlamda ileri sürüş tekniklerini, yüksek hızlarda ve aracın sınırlarını zorlayarak, fizik yasalarının sınırlarını zorlayarak eğitme yeteneğidir.
Eğitim sektöründe standart bir eğitim vermedik, verilen geliri göz önünde bulundurarak katılımcıların mesleki sorunlarını dinledik. Mücadele ettikleri sürüş sorunlarını derecelendirdik. Antrenmanlara başlamadan önce bindikleri bölgeleri inceledik. Birlikte araçlarına bindik ve bazı gözlemler yaptık. Fiziki olarak araçlarının denge noktalarını ve fizik kanunlarını anlattık. Bu deneyimlerin en büyüğü, çeşitli mesleklerde kamu ve özel şirketler için ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizden elde ettiğimiz deneyimdi. Zamanla profesyonel ileri sürüş teknikleri şekillendi ve farkımız ortaya çıktı.

İleri sürüş tekniklerine yönelik eğitim içeriğinin güçlü olduğunu düşünüyoruz. Katılımcıların daha önce başka firmalar tarafından verilen ileri sürüş tekniği eğitimlerini yanlış bilgilerle düzeltmemiz gerekmektedir. Ee n'aber? Aracı, katılımcıya bunun neden yanlış olduğunu göstermek için kullanırız. Bu testte önce araca binilir ardından katılımcı aranır. Sürüş teknikleri kursumuzda teorik ve pratik eğitimler ek bilgilerle deneyimlenir ve yanlış bilgilerle de ilgilenilir. Polis memurunun direksiyon eğitimi ile beton mikseri şoförünün direksiyon eğitimi tamamen farklıdır. Profesyonel sürüş tekniği geliştirme eğitimlerimiz ile ihtiyaçlarınıza uygun eğitimler sunuyoruz. Eğitim videolarımızı "Basında Biz" bölümünden izleyebilirsiniz.