İleri sürüş teknikleri Dikkat Dağıtacak Davranışlar

  • Anasayfa
  • İleri sürüş teknikleri Dikkat Dağıtacak Davranışlar
İleri sürüş teknikleri Dikkat Dağıtacak Davranışlar

İleri sürüş teknikleri Dikkat Dağıtacak Davranışlar

İleri sürüş teknikleri ve dikkat dağıtıcı davranışlardan bahsetmek istiyorum. Bu davranışlar nedeniyle farkında bile olmadan trafik kazası geçirebilirsiniz. Herhangi bir ölümcül ve maddi hasar durumu yaşamadan bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Sürüş sırasında telefon kullanmak, eğitimde bahsettiğimiz güvenli sürüş teknikleri ve dikkat dağıtıcı şeyler bölümünde trafik kazalarının bir numaralı nedenidir. Gelişmiş sürüş teknikleri ve güvenli sürüş tekniklerinin, arabada konuşurken kulaklıkla veya iki elin direksiyonda olmasıyla hiçbir ilgisi yoktur. Bu, kafanızı ve zihninizi yolda tutmakla ilgilidir.

İleri sürüş tekniklerindeki en yaygın dikkat dağıtan davranışlardan dolayı sizi çok kızdıran veya çok üzen bir çağrı alırsanız ve aracınızda araç kullanırken konuşmaya devam ederseniz, %400 gibi son derece yüksek bir hız seviyesinde trafik kazası yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle telefonu trafik sıkışıklığında kullanmamaya özen gösterin. Lütfen aracınızı güvenli bir alana (Cebe) alıp görüşme bitene kadar hareket etmeyin.
Sadece kendi hayatınız tehlikede değil, karşı tarafın hayatı da size emanet ediliyor. Araba kullanımı çok hassas bir konu. Bu nedenle güvenli sürüş teknikleri ve ileri sürüş tekniklerinin sürekli olarak uygulanması gerekmektedir.

Tabii ki, sadece cep telefonu değil, aynı zamanda arabadaki dikkatimizi dağıtma davranışımız da.
Gelişmiş sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri içerisinde aracınızın tüm kullanım detaylarını bilmek, gözünüzü trafikten ayırmadan kaza oranınızı ve sürüşünüzü azaltacaktır. Güvenli sürüş teknikleri açıklamalarımızda daha sonra tekrar yazacağım detaylı bilgiler vereceğim. Kayıt cihazına CD veya arabaya CD çalar koyun dediğimizde birçok kaza senaryosu duyuyoruz. CD düşürdüm derken küçük bir çocuğun ezilmesi gibi birçok kaza oluyor. Gelişmiş sürüş teknikleri dikkat üzerine kuruludur.

Müzik dinlemek istiyorsanız, arabaya binmeden o kasetleri takın ve tüm radyo sistemlerini ve grubun ayarlarını önceden öğrenin, böylece çok fazla aramanıza gerek kalmaz ve istediğinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.


Arabanızın kapıları nerede kilitleniyor? Dörtlü sinyal nerede, cam nerede açılır, yeni bir araba ise önceden öğrenin ve sonra arabanızı çalıştırın.
Güvenli sürüş tekniklerine bağlı kalmanızı istiyoruz.