İleri Sürüş Teknikleri Aparatlı Eğitimler

  • Anasayfa
  • İleri Sürüş Teknikleri Aparatlı Eğitimler
İleri Sürüş Teknikleri Aparatlı Eğitimler

İleri Sürüş Teknikleri Aparatlı Eğitimler

Donanımlı ileri sürüş tekniği eğitiminde ve ileri düzey skidcar sürüş tekniği eğitiminde, sürüklenen ve farklı tipteki kaygan zeminleri deneyimlemek için uzaktan kumanda sistemi ile arabaya farklı tipte kaygan zeminler koyabileceğimizi biliyoruz.

Hidrolik sistemin elektrikli pompa ile çalıştığını biliyorsunuz, bu cihaz sayesinde İsveçliler Avrupa ve Amerika'da ileri sürüş teknikleri buldular.

Ama Skidcar ile ülkemizde ileri sürüş teknikleri için hileli eğitimler verilmeye başlandı. Elbette her şeyin hilesini geliştiriyoruz. Skidcar ile ileri sürüş tekniği eğitiminde hile var mı demek istiyorsunuz?

İleri sürüş teknikleri, ekipman eğitimi, merkezcil kuvvet
Skidcar, sürgülü araba anlamına gelir. Skidcar sayesinde santrifüjün fiziksel durumunu ve kontrol kaybını önden savurma ve savrulma şeklinde yaşayacaksınız. İleri sürüş tekniği eğitiminde fizik kanunları olan merkezkaç kuvvetini ve etkilerini sizlerle daha sonra paylaşacağım bir yazı yazacağım.

Sürüş güvenliği eğitimi sırasında merkezkaç kuvveti tam anlamıyla deneyimlenir, kızaklı araba aparatı ile araba indirilir ve kaydettiğiniz optiklerde ileri sürüş teknikleri aktarılır.

Lastik teması hafif olduğunda, gelişmiş sürüş eğitmeni, elindeki kontrollerle skidcar'ın pistonlarını indirir. Arabanın lastikleri yere değdiği için araba dengede kalıyor ve sanki siz kaldırmışsınız gibi görünüyor.

Bu, ileri düzey kullanıcılar için bir sürüş tekniği eğitim kursu değildir. Lunaparka atılan makineye tırmanıyor. Madeni para toplayıcı, ileri sürüş teknikleri için eğitmendir. Böyle harika bir sisteme sahip olan şirketleri kınıyoruz ve bunu ileri sürüş becerileri eğitimi için en iyi makine haline getiriyoruz.

Kısacası güvenli sürüş teknikleri konusunda eğitim almamışsınız. Bir tür eğlence parkındaydın.

Skidcar sistemleri, ileri sürüş teknikleri ve ekipman eğitimi, sürekli savrulma, kaygan yüzeylerde savrulmadan sürüş ve viraja doğru açıyla girme konusunda size kaliteli bir eğitim sunar. Hata yaptığınızda güvenli bir hızda gittiğiniz için karda öğrenemeyeceğiniz tüm teknikleri size öğretir. Hatalar bilerek yapılır ve herhangi bir hata size kolayca gösterilebilir.

Kısacası, hatasız deneyimlemenin bir anlamı yok, ileri sürüş teknikleri, ekipman eğitimi ve sistemler sürekli sürüşe izin veriyorsa mantıklıdır. Düz yüzeyler üzerinde fizik yasalarının etkileri, tek bir yüzey üzerinde düz sürüş yapıldığında küçüktür.