Güvenli sürüş teknikleri

Güvenli sürüş teknikleri

Güvenli sürüş teknikleri

Sürücü Güvenliği Eğitimi, yolda başınıza gelebilecek ve ölümcül kazalara neden olabilecek kaygan zemin çeşitlerini size öğreten bir sistemdir. 100 km hızdan itibaren aşağıdan esen rüzgar sayesinde aracınız hafifler, aracın yerdeki ağırlığı azalır, dolayısıyla direksiyon hakimiyeti kolaylaşır.

En ufak bir hatada aracınızın savrulduğunu hissedecek ve o anda direksiyonu daha sıkı tutacaksınız. Her kayma küçük bir hata ile gerçekleşir. Eğer kaçarsan, direksiyonu daha sıkı tutarsın ve ne yapacağını bilemezsin.

Korktuğunuz bu savrulma hissini, güvenli bir sürüş eğitimi olan skidcar aracımızla tekrar tekrar yaşıyoruz, savrulmayı önleme tekniklerini öğrenene kadar tekrar edebiliyoruz.

Güvenli sürüş teknikleri ile defalarca savrulacak ve aracınız kontrolden çıkmadan önce tasarruf etmeyi öğreneceksiniz. Yolda karşılaşılan tüm olumsuzluklar güvenli bir ortamda defalarca yaşanır. Sarkaç kontrolünü kazanmanızı sağlayan Skidcar, araçlarımız ile yaptığımız hassas antrenmanlarımızdan biridir.

Önden savrulma ve önden savrulma, sürücü kontrolü, engellerden kaçınma ve frenleme teknikleri, çeşitli kaygan yüzeylerde sürüş, kaygan yüzeylerde kalkış ve hızlanma alıştırmaları. Karayolu trafiğinde ileri sürüş tekniklerinin kullanılmasının temelini oluşturur. Araç kullanan tüm sürücülerin bu eğitimi alması zorunludur.

Skidcar eğitiminden sonra kendi aracınızla da eğitim veriyoruz. Bunu akılda tutarak kendi aracınızla neler yapabileceğinizi ve yüksek hızlarda güvenli sürüş tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.