Drift eğitimi

Drift eğitimi

Drift eğitimi

Drift eğitimi arkadan çekişli araçlarla yapılır ve uygulaması, geri direksiyonla ağırlık kayması kasıtlı olarak artırılarak önden çekişli araçlara da uygulanabilir. Arkadan çekişli araçlarda gerçek kullanım mümkündür.

Skidcar, güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitiminin ardından verilir. Drift teknikleri, kontrolün kaybedilmesi durumunda sürücünün driftlerden kurtulamadığı durumlarda kurtarma modu olarak kullanılmaktadır. Aracın patinaj kontrolü de tamamen iyileştirildi. Parşömenlerin bilinçli kullanılmasına ve bu slaytların görsel bir gösteri olarak kullanılabilmesine özen gösterilmektedir.

Eğitim süresi 1 tam gün
Siz de kendi arkadan itişli aracınız ile drift eğitimlerine katılabilirsiniz...
• Salınım kurtarma modu öğretilir.
• Oluşturulan rota üzerinde sağa ve sola dönüşler yapılır. Bu çalışma ile her iki yönde de denge ve yön kazandırılır.
• Gaz kontrolü ve kontra sayesinde sıfırlama.
• Yanal ivmeler güç kayması ile başlar.

güç kayması
Asansörün nedenleri, kontrolü ele almak için teknik olarak faydalıdır. Sert bir patinaj oluştuğunda Powerdrift sayesinde bu omuz skid dediğimiz Powerdrift uygulanarak aracın yönünü düzeltmek mümkün hale geliyor.

Son çözüm, saçılma hatalarından dolayı geciktiğin ya da genellikle kaybetmek zorunda kaldığın durumlarda çare ve çaredir.

Drift yapmak kesinlikle ileri sürüş teknikleri arasında yer alan bir uygulamadır. Peki drift teknikleri isteyenler sadece drift eğitimi alabilir mi?

Düzenli sürücüler eşliğinde araç durdurma işlemi yapsaydınız çok sağlıklı bir eğitim olmazdı. Dengeyi bilmeden drift yapmaya çalıştığınızda. Fizik yasalarının sürüş üzerindeki etkilerini anlamadan, fizik yasalarına karşı nasıl bir drift çözümü bulabilirsiniz?

Tabii ki hissederek, ama bu sadece hissetmek. Genel olarak, kurtaramazsınız. Bu nedenle güvenli sürüş teknikleri ve performans sürüş teknikleri eğitimlerinden sonra bu eğitimin yapılması çok daha doğru bir eğitimdir.

Uygulamadaki kısa prosedürler
120 km hızla 12 metrede araç nasıl durdurulur. Fren mesafesinin en aza indirilmesi
Devrilmeden araç nasıl sürülür?
Araçlar seyir halindeyken nasıl takla atıyor?
Yüksek hızlı engellerden kaçınma uygulaması.
Karlı buzlu havada sürüş tekniği
savrulmayı önlemek
Arkadan savrulmaktan kaçının
Önden savrulmayı önleyin ve savrulmayı koruyun (yanlara doğru).
Ne zaman sert bir şekilde yönlendirmelisiniz?
eşitlemek
dengesizlik
Ani ve sert dönüş kontrolü kaybı, güç kayması kurtarma
Yılan Önleme ve Çözüm